Ana sayfa SPOR Nordfeldt: Ankara’daki koronavirüs önlemlerinden şikayetçi değilim

Nordfeldt: Ankara’daki koronavirüs önlemlerinden şikayetçi değilim

Gençlerbirliği'nin İsveçli kaleci Kristoffer Nordfeldt, Ankara'daki koronavirüs önlemlerinden şikayetçi olmadığını söyledi.

168
0

Gençlerbirliği’nin devre arasında İngiltere ekibi Swansea City’den transfer ettiği Nordfeldt, ülkesinin en önemli gazetelerinden Expressen’e açıklamalarda bulundu.

Nordfeldt, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Ankara’da da uygulanan sokağa çıkma yasağını değerlendirdi.

“10 haftadır İsveç’te bulunan eşimi ve çocuklarımı görmüyorum. Burada ramazan ayı olduğu için farklı sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu durumdan şikayetçi değilim bilakis etrafımdaki kimsede virüs yok bu da beni memnun ediyor.”

“Burada futbola ilgi büyük”

30 yaşındaki kaleci,İngiltere’den Türkiye’ye transfer olmakla doğru bir iş yaptığını vurguladı.

“İngiltere’den Türkiye’ye transfer olmak beni memnun etti. Burada futbola ilgi büyük ve her zaman bir numara olarak kalede yerimi alabiliyorum. Burada büyük öz güven kazandım.”

“Türkiye’de fiziğe dayalı, hızlı ve teknik futbol oynanıyor”

Tecrübeli file bekçisi, Türkiye’de İngiltere’ye göre farklı bir futbol oynandığını anlattı.

“İngiltere’de yavaş ve top çevirerek futbol oynanıyor. Türkiye’de fiziğe dayalı, hızlı ve teknik futbol oynanıyor, daha çok Hollanda ligine benziyor. Ben de burada form tuttum. Bu formum İsveç Milli Takımı kalesini de etkileyecektir ama en son kararı İsveç Milli Takım Teknik Direktörü Janne Andersson verecek.” 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here