Sosyal Medya Fenomenlerine Kara Para Aklama Soruşturması

Sosyal Medya Fenomenlerine Kara Para Aklama Soruşturması

ABONE OL
6 Aralık 2023 18:30
Sosyal Medya Fenomenlerine Kara Para Aklama Soruşturması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fenomen Dilan Polat’ın Kara Para Aklama Davası

Tüm Türkiye, son zamanlarda sosyal medya fenomenlerinin kara para aklama soruşturmasını konuşuyor. Bu soruşturma, Dilan Polat ve Engin Polat’ın ana karakter olduğu bir dava ile başladı ve diğer fenomenlere de sıçradı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan Polat’ın 2019 yılında çektiği ve “Şampiyonlar Ligi” olarak adlandırdığı bir fotoğrafında yer alan tüm fenomenler hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Dilan Polat’ın eski ortağı ve arkadaşı Nez Demir, bu ünlü fotoğrafın perde arkasını ilk kez anlattı.

Arkadaşlık ve Ortaklık Hikayesi

Nez Demir, “Şimdi konuyu en başından anlatmam gerekiyor, cidden çok yoruldum” diyerek, ünlü fenomen Dilan Polat ile arkadaşlığının nasıl başladığını anlattı. Ayrıca, Dilan Polat ile olan ortaklığının nasıl sonlandığını da dile getirdi. Ayrıca, sosyal medyada meşhur olan o fotoğraf hakkında da açıklamalarda bulundu.

Demir, 2019 yılından bir fotoğraf karesini Dilan Polat ile paylaşarak, “Şimdi bakın, o fotoğrafın öncesi Milan’ın baby shower partisiydi. Sonrasında ise normal bir gün sonu yemeğine gidildi. Şampiyonlar Ligi açıklaması ise fotoğrafı seneler önce paylaşan bir fan sayfasına aitti” dedi.

Ünlü fenomen, paylaşımlarına devam ederek, “O günkü normal yemeğin videosunu izleyebilirsiniz. Ne anlamlar yüklendi ama, hak mı?” diyerek isyan etti.

Demir, o günkü etkinliklere dair daha fazla fotoğraf paylaşarak, “Yemekten sonra Dilan’ın evine gittik kızlarla. Bu kadar, işte” ifadelerini kullandı.

Şirketlere Kayyum Atandı

Fotoğrafın içinde yer alan Eylül Öztürk, Feyzanur Başar, Muhammet Oğuz Başar, İleyda Topal, Tolunay Topal, İlke Ela Göz, Kadir Yiğit, Murat Yiğit, Nurgül Yiğit, Mervenur Korkut, Yavuz Selim Korkut, Tuğba Demirhan, Huri Özsefil, Habip Özsefil, Özge Duman gibi 15 kişi hakkında yurt dışı çıkış yasağı uygulandı.

Ayrıca, Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Ela Göz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir, Yavuz Selim Korkut’un mal varlıklarına el konuldu. Hakimlik, bu 12 kişiye ait şirketlere kayyum atadı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.