Kent merkezine 140 kilometre uzaklıktaki kırsal mahallede, Muhtar Salman Yıldırım önderliğinde Tavla Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği desteğiyle kadınlara yönelik özel bir uygulama başlatıldı. Bu proje kapsamında kahvehane, kadınlara da kapılarını açtı.
Anneler Günü dolayısıyla başlatılan bu uygulama ile kadınlar, İbrahim ve Esma Orman’ın işlettiği kahvehanede bir araya geldi. Evlerinde hazırladıkları lezzetler eşliğinde sohbet eden kadınlar, okey oynama imkanı da buldu.
Kadınlar çaylarını içerken, eşleri de mahalle meydanında onları bekledi. Kahvehanenin kapısına “Kahvehane bayanlara açıktır. 15 günde bir tekrarlanacaktır” yazısı asıldı.
Muhtar Salman Yıldırım, projenin mahallede birlik ve beraberliği pekiştirdiğini belirterek, kadınlara yönelik bu uygulamanın çok olumlu karşılandığını ifade etti.
Proje kapsamında kıraathaneye gelen kadınlar, bulundukları ortamdan memnuniyetlerini dile getirerek, bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.