Ana sayfa Gündem Valilik duyurdu: Kırklareli’ne koronavirüs testi yaptırmayanlar giremeyecek

Valilik duyurdu: Kırklareli’ne koronavirüs testi yaptırmayanlar giremeyecek

105
0
Valilik duyurdu: Kırklareli'ne koronavirüs testi yaptırmayanlar giremeyecek
Valilik duyurdu: Kırklareli'ne koronavirüs testi yaptırmayanlar giremeyecek

Geçtiğimiz aylarda yoğun vaka artışının yaşandığı ve kısıtlamalarla birlikte vaka sayılarında düşüş gözlenen Kırklareli’nde, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, virüsle mücadele kapsamında önemli bir karar aldı. Açıklanan karar kapsamında kente giriş yapmak isteyen kişilere koronavirüsle mücadele kapsamında Kovid-19 tarama testi yapılmasına karar verildi.

BAZI MESLEK GRUPLARI DA TEST UYGULAMASINA TABİ TUTULACAK

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu sadece şehre girmek isteyen kişilere değil, başta Vefa Sosyal Destek Grupları olmak üzere çeşitli meslek kollarına da virüs testi yapılması kararı aldı. Karar kapsamında Kırklareli’nde faaliyet gösteren berberler, kuaförler, güzellik ve bakım merkezi çalışanları, kuryeleri dahil kargo firması çalışanları, paket servis hizmeti vermekte olan iş yerlerinin kuryeler dahil tüm çalışanları, taksi şoförleri, şehir içi otobüslerin ve işçi servislerinin şoförleri ile Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri de koronavirüs tarama testine tabi tutulacak.

SİTE TOPLANTILARI ŞUBAT SONUNA ERTELENDİ

Öte yandan alınan bir diğer karar da apartman ve site sakinlerini ilgilendirdi. Bu kapsamda Kırklareli genelinde site ve apartman genel kurul toplantıları Şubat ayı sonuna kadar ertelendi.

Valilik duyurdu: Kırklareli'ne koronavirüs testi yapılmadan girilemeyecekÖnceki makaleİki günde 540 hayvanı katledildi, sosyal medya ayağa kalktı
Sonraki makaleEn Çok İzlenen Dizileri Kaçırmayın

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here