Ana sayfa Gündem İki günde 540 hayvanı katledildi, sosyal medya ayağa kalktı

İki günde 540 hayvanı katledildi, sosyal medya ayağa kalktı

100
0
İki günde 540 hayvanı katledildi, sosyal medya ayağa kalktı
İki günde 540 hayvanı katledildi, sosyal medya ayağa kalktı

Portekizli yetkililer, İspanyol avcıların ülkede 540 yabani hayvanı öldürmesine sert tepki gösterdi. Öte yandan söz konusu avın, Portekiz’in orta kesimindeki Torre de Bela av bölgesi yakınlarında bulunan Azambuja’da 17-18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildiği öne sürüldü.

“İĞRENÇ BİR ÇEVRE SUÇU”

Portekiz Çevre Bakanı João Fernandes olayı “iğrenç bir çevre suçu” olarak tanımlayarak 16 İspanyol avcının cezalandırılması gerektiğini savundu.

Avcılar, iki günde 540 hayvanı katletti! Sosyal medya ayağa kalktı

GEYİK POPÜLASYONUNUN ÇOĞUNLUĞU KATLEDİLDİ

BBC Türkçe’de yer alan habere göre katliamı andıran olaya ilişkin fotoğraflar sosyal medyada da paylaşıldı. Bölgede hayvanların tekil olarak avlamaya izin verilse de, söz konusu olayda bölgedeki geyik popülasyonunun çoğunluğunun öldürüldüğü bildirildi. Yaklaşık 1100 hektarlık alanın çevresinin kapalı olduğu, öldürülen 540 hayvanın avcılardan kaçma şansının bulunmadığı belirtildi.

Avcılar, iki günde 540 hayvanı katletti! Sosyal medya ayağa kalktı

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Çevre Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Hayvanları ayırt etmeden yapılan bu kıyımın, biyoçeşitlilik ve ekosisteme katkısı olabilecek bir pratik olan avcılıkla ilgisi yoktur” ifadeleri yer aldı. Olayın sosyal medyada yayılmasının ardından sivil toplum örgütleri ve hayvan hakları savunucuları birbiri ardına açıklamalar yaparak olaya tepki gösterdi.

Torre de Bela av alanının yöneticileri hakkında da soruşturma başlatıldı.

İki günde 540 hayvan katledildi, sosyal medya ayağa kalktıÖnceki makaleHalkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi ile 4 saatlik yol 1 saat 20 dakikaya inecek
Sonraki makaleValilik duyurdu: Kırklareli’ne koronavirüs testi yaptırmayanlar giremeyecek

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here