Şeker ve çikolatayla kandırmış! Küçük çocuğu istismar ettiği anları telefonuna kaydeden sapık 31 yıl hapis cezası aldı
  • Mizrak Haber
  • Gündem
  • Şeker ve çikolatayla kandırmış! Küçük çocuğu istismar ettiği anları telefonuna kaydeden sapık 31 yıl hapis cezası aldı

Şeker ve çikolatayla kandırmış! Küçük çocuğu istismar ettiği anları telefonuna kaydeden sapık 31 yıl hapis cezası aldı

ABONE OL
11 Aralık 2020 17:14
Şeker ve çikolatayla kandırmış! Küçük çocuğu istismar ettiği anları telefonuna kaydeden sapık 31 yıl hapis cezası aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zonguldak’ta mahalledeki 8 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan H.K, 31 yıl hapis cezasına çarptırıldı. H.K’nin çocukları şeker ve çikolata ile kandırdığı, cep telefonunda ise çocukların konu edildiği cinsel içerikli filmlerden görüntülerin ve bir çocuğu istismar ederken çekilen videonun tespit edildiğini, bu nedenle suçlamaları kabul etmeyen sanığın savunmalarına itibar edilemeyeceğini bildirdi.

8 ÇOCUĞUN AİLESİ ŞİKAYETÇİ OLDU

İlçede bakkallık yapan H.K’nin çağırdığı çocuklara çikolata ve şeker vererek cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Çocuklardan birinin durumu anlattığı ailesinin polise başvurması üzerine H.K. 13 Mart günü gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında yaşları 4 ile 15 arasında değişen 8 çocuğun ailesi H.K’den şikayetçi oldu. Tutuklanan H.K. hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’, ‘kişi hürriyetini yoksun kılma’ ve ‘müstehcenlik’ suçlarından dava açıldı. Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamada, H.K. suçlamaları kabul etmedi.

7 ÇOCUĞA YÖNELİK SUÇLAMADAN BERAAT ETTİ

Mahkeme heyeti, H.K’nin 7 çocuğa karşı suçlamalarla ilgili kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi. Bir çocuğa karşı ise ‘çocuğun cinsel istismarı’, ‘kişi hürriyetini yoksun kılma’ ve ‘müstehcenlik’ suçlarından H.K’yi toplam 31 yıl hapis cezasına çarptırdı.

TELEFONUNDAN, ÇOCUKLARIN KONU EDİLDİĞİ CİNSEL İÇERİKLİ FİLM VE İSTİSMAR GÖRÜNTÜLERİ ÇIKTI

Mahkeme heyeti, gerekçeli kararını açıkladı. Kararda, tutuklu sanığın 7 çocuğa karşı üzerine atılı suçlar ile ilgili yeterli delil ve belge bulunmadığından beraatine karar verildiği vurgulandı. Sanığın cep telefonunda, Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi’nce çocukların konu edildiği cinsel içerikli film ve bir çocuğa istismarın yer aldığı görüntüler ile çocuk hikayesi araması yapıldığının tespit edildiği kaydedildi.

YANLIŞLIKLA İNDİRDİĞİNİ İDDİA ETTİ

H.K’nin raporu kabul etmeyerek görüntü ve videoların telefonuna yanlışlıkla indiğini söylediği anlatılan gerekçeli kararda, sanığın savunmasına itibar edilemeyeceği ifade edildi. Mahkeme heyeti, sanığın duruşmalarda mahkemeye yardımcı olmayan tutum ve davranışları ile hapis cezasının ıslah edici özelliğinin dikkate alınarak cezada indirim uygulamadığını belirtti.

Şeker ve çikolatayla kandırmış! Küçük çocuğu istismar ettiği anları telefonuna kaydeden sapık 31 yıl hapis cezası aldıBu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.