Ana sayfa Gündem ‘Süt kazanında banyo’ skandalında yeni gelişme: Takipsizlik başvurusunda bulunuldu

‘Süt kazanında banyo’ skandalında yeni gelişme: Takipsizlik başvurusunda bulunuldu

83
0
'Süt kazanında banyo' skandalında yeni gelişme: Takipsizlik başvurusunda bulunuldu
'Süt kazanında banyo' skandalında yeni gelişme: Takipsizlik başvurusunda bulunuldu

Konya Ticaret Odası’nın sicil kaydına göre 10 Mayıs 2019 tarihinde 100 bin sermayeli iki ortaklı olarak kurulan bir hayvancılık, sanayi ve ticaret limited şirketine ait süt toplama merkezinde, işçilerden Emre Sayar’ın kazanda süt banyosu yaptığı ana ait görüntüler, Uğur Turgut tarafından sosyal medyada paylaşıldı. 6 Kasımda hızla yayılan görüntülere tepki yağdı.

İŞ YERİ MÜHÜRLENİP KAPATILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatıyla firmanın Meram Sanayi Sitesi’ndeki süt toplama merkezine giden Tarım ve Orman İl Ali Ergin ve beraberindeki ekip, iş yerini denetledi. Yapılan denetim sonucu iş yerindeki ürünler imha edildi, işletme onay belgesi iptal edilip, faaliyetlerinden menedilerek, mühürlenip kapatıldı.

ÖNCE TUTUKLANDILAR, SONRA TAHLİYE EDİLDİLER

Çalışanların hijyen belgesinin olmaması nedeniyle 2 kişiye bin 700 lira ve 5996 Sayılı Kanunu’n gereği hijyen gerekliliklerini aykırılıktan 13 bin 934 lira para cezası uygulandı. Ayrıca Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Soruşturmanın ardından gözaltına alınan Emre Sayar ve Uğur Turgut, 7 Kasım günü sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. 2 işçi, 6 gün tutuklu kaldıktan sonra 12 Kasım’da avukatlarının bir üst mahkemeye itirazı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere tahliye oldu.

TAKİPSİZLİK BAŞVURUSU

Kazanda süt banyosu yaptığı iddia edilen Emre Sayar ile o anları cep telefonuyla kaydedip görüntüleri paylaşan arkadaşı Uğur Turgut’un avukatı Ahmet Kaya, soruşturmanın takipsizlikle sonuçlanması için Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulundu.

'Süt kazanında banyo' skandalında yeni gelişme: Takipsizlik başvurusunda bulunulduÖnceki makaleGüney Koreli yönetmen Kim Ki-duk, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
Sonraki makaleŞeker ve çikolatayla kandırmış! Küçük çocuğu istismar ettiği anları telefonuna kaydeden sapık 31 yıl hapis cezası aldı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here