Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gazilere İstihdam Sağlıyor
  • Mizrak Haber
  • Gündem
  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gazilere İstihdam Sağlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gazilere İstihdam Sağlıyor

ABONE OL
6 Aralık 2023 17:38
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gazilere İstihdam Sağlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakan Göktaş, Şehitlere ve Gazilere Verilen Değerden Bahsetti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Yerleştirilmesi” töreninde yaptığı konuşmada, geçen hafta görevi başında şehit olan koruması, polis memuru Musa Erdem’i ve bütün şehitleri rahmetle andığını söyledi. Göktaş, Şehit Erdem’in yakın çalışma arkadaşı olduğunu belirterek, onun adını bir kuruluşta yaşatmayı planladıklarını ifade etti.

Hak Sahibi Şehit Yakınları ve Gaziler İçin Destek Sağlanıyor

Gaziler, gazi yakınları ve şehitlerin emanetlerine sahip çıkarak, onların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için ellerinden gelen her türlü desteği sağlamaya çalıştıklarını belirten Bakan Göktaş, maddi destekten eğitime, sağlık hizmetlerinden sosyal haklara kadar pek çok alanda şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarının yanında olduklarını aktardı. Ayrıca, hak sahibi şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının çeşitli toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanmalarını sağladıklarını da vurguladı.

İstihdam Olanakları Artırılıyor

Bakan Göktaş, 2002’ye kadar yalnızca terörle mücadelede şehit olan güvenlik güçlerinin yakınlarına bir, gazilere bir istihdam hakkı sağlandığını söyledi. Ancak 2012’den itibaren terörle mücadelede şehit olanların yakınlarına tanınan istihdam hakkının 2’ye çıktığını belirtti. Ayrıca, 2013’te yapılan düzenlemeyle vazife ve harp malullüğü kapsamındaki güvenlik görevlilerinin yakınlarına iki, malul olanlara ise bir istihdam hakkı sağlandığını ifade etti. Bu sayede bugüne kadar toplamda 48 bin 819 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamuda istihdam edildiğini açıkladı. Bakan Göktaş, bu atamalarla birlikte toplamda 49 bin 310 kişinin istihdam edilmiş olacağını sözlerine ekledi.

Atama Sonuçları Açıklandı

Törende protokol üyeleri, şehit ve gazi çocuklarıyla birlikte atama sonuçlarını duyurdu. Atanan memurlar, Bakan Göktaş ve ailelerine sarılarak mutluluklarını paylaştı. Atama sonuçlarına saat 18.00’den itibaren Bakanlığın resmi sitesinden ulaşılabileceği belirtildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.