Ana sayfa Siyaset Milletvekili Karaman’dan HDP Muş Milletvekili Coşkun’a tokat gibi cevap

Milletvekili Karaman’dan HDP Muş Milletvekili Coşkun’a tokat gibi cevap

255
0
Milletvekili Karaman’dan HDP Muş Milletvekili Coşkun’a tokat gibi cevap
Milletvekili Karaman’dan HDP Muş Milletvekili Coşkun’a tokat gibi cevap

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçe görüşmesinde kürsüye çıkan HDP Muş Milletvekili Şevin Coşkun, ayrımcılık iddiasında bulundu.

Köylere eşit hizmet götürülmediğini öne sürerek, “Kilometrelerce yol yaptık diyenlere buradan sormak istiyoruz. Örneğin bugün Erzincan’da, Kahramanmaraş’ta, Alevilerin yaşadığı köylerde neden ulaşım sağlayabileceğiniz yollar yok” diyen Coşkun’a, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman sert tepki gösterdi.

 HDP Muş Milletvekili Şevin Coşkun

KÜRT, TÜRK, SÜNNİ VE ALEVİ KÖYLERİ TESPİH TANESİ GİBİ HEPSİ BİRBİRİNE KOMŞUDUR

Coşkun’un iddialarına karşı söz alan Milletvekili Karaman, “Muş Milletvekili Şevin Coşkun konuşmasında Erzincan köy yolarında ayrımcılık yapılıyor ifadesi kullanmıştır. Tamamen ayrımcılığa yönelik bir ifadedir. Ret ediyorum. Erzincan dostluğun, kardeşliğin, hoşgörünün şehridir. Kürtler, Türkler, Sünniler, Aleviler bir arada, kardeşçe yaşarlar. Ayrımcılık yoktur. Kürt, Türk, Sünni ve Alevi köyleri tespih tanesi gibi hepsi birbirine komşudur. Dolayısıyla böyle bir ayrımcılık olamaz, yapılamaz. Kaldı ki tüm köylerimizin yolu vardır daha da iyileştirmek için çalışmalar sürüyor. Erzincanlı yolda ayrımcılık yapmaz. Çünkü yol yapımında dünyaya örnek gösterilen Binali Yıldırım Erzincanlıdır. Ne Türkiye’de nede Erzincan’da ayrımcılık yapılmamıştır.

Buradan Cumhurbaşkanımız liderliğinde hiçbir ayrımcılık yapılmadan yapılan yollar dolayısıyla başta Binali Yıldırım olmak üzere bütün Ulaştırma Bakanlarımıza, Adil Karaosmanoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

KAYNAK: İHA
Yedi Gündem

Abone Ol

Önceki makaleYılbaşında kısıtlama 3 gün mü olacak?
Sonraki makaleAK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı koronavirüse yakalandı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here