Ana sayfa SİYASET BBP Genel Başkanı Destici: “Artık bu ülkede darbelere geçit yok”

BBP Genel Başkanı Destici: “Artık bu ülkede darbelere geçit yok”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Artık bu ülkede darbelere geçit yok. Hakimiyet Allah'ın, irade milletindir" dedi.

168
0

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun darbe iması içeren sözlerine yönelik tepkiler devam ediyor. “Bu da önümüzdeki süreçte bir erken seçim ya da başka bir şeyi getirebilir.” sözlerine yönelik darbeyi çağrıştıran ifadelere, Büyük Birlik Partisi’nden tepki geldi.

BBP Genel Başkanı Destici, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun katıldığı bir canlı yayındaki sözlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“ARTIK BU ÜLKEDE DARBELERE GEÇİT YOK”
Kaftancıoğlu’nun sözlerine sert tepki gösteren Destici, “İktidar öyle ya da böyle değişecek’ diyen zihniyeti milli iradeye yönelen her saldırıda darbecilerin yanında gördük. Bu zihniyete bazen mitinglerde orduyu göreve çağırırken, bazen de ‘laiklik elden gidiyor’ sloganıyla millet iradesini vesayet altına almak isterken rastladık. Bazı kurumlara sızıp, bu kuruluşları her ihtilafta, her zor dönemde sokağa, devleti ve milleti darbelerin karanlığına sürüklemeye çalışan sözde demokrasi havarileri bilsinler ki 15 Temmuz bir milat. Artık bu ülkede darbelere geçit yok. Hakimiyet Allah’ın, irade milletindir” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here