Ana sayfa Gündem Teşekkür belgesini Bakan Koca vermişti! Geçtiğimiz sene “yılın hekimi” seçilen Yavuz Durmuş...

Teşekkür belgesini Bakan Koca vermişti! Geçtiğimiz sene “yılın hekimi” seçilen Yavuz Durmuş koronavirüse yenildi

117
0
Teşekkür belgesini Bakan Koca vermişti! Geçtiğimiz sene
Teşekkür belgesini Bakan Koca vermişti! Geçtiğimiz sene "yılın hekimi" seçilen Yavuz Durmuş koronavirüse yenildi

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Radyoloji Uzmanı doktor Yavuz Durmuş yakalandığı koronavirüs sebebiyle 50 gündür aynı hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi görüyordu. Durmuş, 30 gündür de yapay akciğer cihazına bağlı olarak yaşıyordu ancak mesai arkadaşlarının tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı.

Evli ve 2 çocuk babası Yavuz Durmuş’un cenazesi için hastanede tören yapılacağı öğrenildi. Yavuz’un aynı hastanedeki mesai arkadaşları kendi kurmuş olduğu Girişimsel Radyoloji Ünitesi ve İnme Merkezi’ne isminin verilerek anısının yaşatılmasını istedi.

Teşekkür belgesini Bakan Koca vermişti! Geçtiğimiz sene 'yılın hekimi' seçilen Yavuz Durmuş koronavirüse yenildi

YILIN HEKİMİ ÖDÜLÜNÜ BAKAN KOCA’NIN ELİNDEN ALDI

Koronavirüsten hayatını kaybeden Radyoloji Uzmanı Yavuz Durmuş, geçtiğimiz yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nda yılın en iyi hekimi seçilmişti. Durmuş Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Girişimsel Radyoloji ve İnme Merkezi kurulmasında büyük rol oynamış, gösterdiği üstün başarı sayesinde yılın hekimi seçilmişti. Durmuş’a teşekkür belgesini de törende Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vermişti.

Teşekkür belgesini Bakan Koca vermişti! Geçtiğimiz sene 'yılın hekimi' seçilen Yavuz Durmuş koronavirüse yenildiRadyoloji Uzmanı Doktor Yavuz Durmuş

YAVUZ DURMUŞ KİMDİR?

1995 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Dr. Yavuz Durmuş aynı yıl dil eğitimi için Amerika’ya gitti. 1997 yılında Lüleburgaz SSK Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak göreve başladı. 2005 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde Radyoloji asistanı olarak görev yaptı. 2011 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde göreve başladı ve girişimsel radyoloji alanında hizmet verdi.

Teşekkür belgesini Bakan Koca vermişti! Geçtiğimiz sene yılın hekimi seçilen Yavuz Durmuş koronavirüse yenildiÖnceki makaleErzurumspor, sözleşmesini tek taraflı fesheden Sissoko için yasal işlem başlattı
Sonraki makaleAslıhan Gürbüz, Kerem Kupacı ile evli olduğu yönündeki haberlere çok sert çıktı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here