Ana sayfa Gündem Tarihi kilisede mangal yakıp o anları kayda alanlar, bölge halkının tepkisini çekti

Tarihi kilisede mangal yakıp o anları kayda alanlar, bölge halkının tepkisini çekti

123
0
Tarihi kilisede mangal yakıp o anları kayda alanlar, bölge halkının tepkisini çekti
Tarihi kilisede mangal yakıp o anları kayda alanlar, bölge halkının tepkisini çekti

Kent merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Dağyanı Mahallesi’nde bulunan ve 19’uncu yüzyılda yapıldığı tahmin edilen, yapılan kaçak kazılar nedeniyle harabeye dönen Germuş Kilisesi, bu kez bir lokanta sahibinin mangal yapmasıyla gündeme geldi.

KİLİSEDE KEBAP YAPIP SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

İçerisi harabeye dönen kilisede meşale eşliğinde mangal yakan kebapçı, bir süre yöreye özgü ciğer kebabını pişirip yanında bulunan kişilere ikram etti. Kilisede düzenlenen ve sosyal medyada paylaşılan mangal partisi, kısa sürede büyük tepki topladı.

Tarihi kilisedeki mangal partisine tepki

RESTORE EDİLMESİNİ İSTİYORLAR

Dağyanı Mahallesi’nde oturan vatandaşlar, kilisede mangal partisi yapan kişilere tepki gösterdi. Kilisenin kazma kürek ve iş makineleriyle kaçak kazı yapanlarca harabeye çevrildiğini söyleyen mahalleli, tarihi yapının restore edilmesini istedi.

Tarihi kilisedeki mangal partisine tepki

“ALKOL ALIP KEBAP YAPMAK İÇİN GELİYORLAR”

Mahallede oturan Übeyit İnci, “Biz defineciler yüzünden perişan olmuşuz. Defineciler genelde gece saatlerinde kazıya geliyor. Biz kendi çabalarımızla bu kültürel mirası koruyoruz. Define arayanlar burayı maalesef harabeye çevirdi. Şimdi ise alkol almak isteyenler, kebap yamak isteyenler buraya geliyor. Kilise yerleşim alanlarının uzağında olduğu için pek göremiyoruz. Definecilerin ve farklı amaçla gelenlerin engellenerek kilisenin restore edilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Tarihi kilisede mangal yakıp o anları kayda alanlar, bölge halkının tepkisini çektiÖnceki makaleKPSS’den 100 puan alan vatandaş hizmetli olarak atandı
Sonraki makaleSon Dakika! İstanbul’da beklenen kar yağışı Anadolu Yakası’nda başladı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here