Ana sayfa Gündem Taksim’de maske takmayan turist, kendisini uyaran polise saldırdı! O anlar kamerada

Taksim’de maske takmayan turist, kendisini uyaran polise saldırdı! O anlar kamerada

93
0
Taksim'de maske takmayan turist, kendisini uyaran polise saldırdı! O anlar kamerada
Taksim'de maske takmayan turist, kendisini uyaran polise saldırdı! O anlar kamerada

Koronavirüsle mücadele kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından yabancı turistler ile bazı meslek grupları muaf tutulmuştu. Kısıtlamanın dördüncü haftasının ilk gününde İstanbul’da polis ekipleri bu bağlamdaki denetimleri sürdürdü.

DENETİMLER DEVAM ETTİ

İstanbul’un farklı noktalarında olduğu gibi Taksim Meydanı’nda da polis ekipleri kurulan uygulama noktalarında yoldan geçen araçları tek tek durdurarak denetimlerini sürdürdü. Araç sürücülerinin ve yolcularının kısıtlamaya uyup uymadığını denetleyen polis, maske konusunda da uyarılarda bulundu.

MASKE TAKMASINI İSTEDİLER

Sıraselviler Caddesi’nin girişinde bulunan uygulama noktasında denetimlerini sürdüren ekipler, bir ticari taksiyi durdurup incelemek istedi. Araçtaki bir yolcunun maske takmadığını gören trafik polisi, kendisini maske takması konusunda uyardı.

“BENİM POLİSİME NEDEN EL KALDIRIYOR?”

Bunun üzerine hızlı bir şekilde araçtan inen yabancı turist, polisin üzerine yürüyüp koluna vurdu. Hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşan polis ise uyarılarına devam ederek, turistin kendisine saldırmasını engellemeye çalıştı. O sırada durumu gören diğer taksi sürücüleri de olayın büyümemesi için trafik polisi ve yabancı turistin yanına geldi. İçlerinden biri ise, “Hayırdır, o kim yahu? Benim polisime nasıl el kaldırıyor?” diyerek turiste tepki gösterdi.

GÖZALTINA ALINDI

Saldırgan bir tutum içinde olduğu görülen yabancı turist polise, “Gel seninle şurada konuşalım” dedi. Ancak trafik polisi, turiste karşılık vermedi. Diğer polislerin de olay yerine gelmesiyle yabancı turist gözaltına alınarak polis aracına bindirildi. Kendisine maske takması konusunda uyarıda bulunan trafik polisine saldıran yabancı turist, ekip aracıyla karakola götürüldü.

Taksim'de maske takmayan turist, kendisini uyaran polise saldırdı! O anlar kameradaÖnceki makaleProf. Dr. Şükrü Ersoy, Elazığ’daki depremin yurt dışı kaynaklarında 6,4 olarak açıklandığını söyledi: Arasında 30 kattan fazla fark var
Sonraki makaleEmniyet Genel Müdürlüğü, gidecek yeri olmayan vatandaşa ceza kesen polis adına özür diledi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here