Ana sayfa Gündem Mesut Yılmaz’ın sağlık durumu ile ilgili flaş açıklama

Mesut Yılmaz’ın sağlık durumu ile ilgili flaş açıklama

165
0
Mesut Yılmaz'ın sağlık durumu ile ilgili flaş açıklama
Mesut Yılmaz'ın sağlık durumu ile ilgili flaş açıklama

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz’ın vefat ettiğine dair haberler gerçek dışıdır.” ifadelerini kullandı.

Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz’ın vefat ettiğine dair haberler gerçek dışıdır. Kendisi hastahanede tedavi altındadır.

— Abdurrahim Albayrak (@_AAlbayrak) September 19, 2020

MESUT YILMAZ KİMDİR?

1986 ve 1990 yılları arasında Turgut Özal tarafından kurulan hükûmetlerde Dışişleri Bakanı ve Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirilmiştir. ANAP Genel Başkanı Yıldırım Akbulut’un istifasının ardından 1991 yılında yapılan kongrede yeni genel başkan seçilerek başbakan olmuştur. 1995 Türkiye genel seçimleri’nin ardından kurulan koalisyon hükûmetinde tekrar başbakan olarak görevlendirilmiştir. 1997-1999 yılları arasında da başbakan olarak görev yapmıştır. 2000-2002 yılları arasında DSP-MHP-ANAP koalisyonunda devlet bakanı ve başbakan yardımcısı olarak yer almıştır. Partisi 2002 Türkiye genel seçimleri’nde meclise giremeyince istifa etmiştir.2007 Türkiye genel seçimleri’nde Rize’den bağımsız milletvekili olarak meclise girmiştir. 15 Ocak 2009-2011 yılları arasında ANAP ve Doğru Yol Partisi’nin birleşmesi sonucu kurulan Demokrat Parti’de siyasi yaşamına devam etmiştir. 2004 yılında Yüce Divan’da yargılanmıştır. Cumhuriyet tarihinde Yüce Divan’da yargılanan ilk başbakan olmuştur.

Almanca ve İngilizce bilen Mesut Yılmaz, aslen Hemşinli olup Rize ilinin Çayeli ilçesinin Çataldere köyündendir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki makaleSağlık Bakanı Koca’dan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş’a teşekkür
Sonraki makaleKırıkkale’de gece yarısı kumar operasyonu: 12 kişiye idari yaptırım uygulandı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here