HDP’den Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama: Bugün bize olanlar, yarın tüm muhalefetin başına gelecek
  • Mizrak Haber
  • Gündem
  • HDP’den Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama: Bugün bize olanlar, yarın tüm muhalefetin başına gelecek

HDP’den Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama: Bugün bize olanlar, yarın tüm muhalefetin başına gelecek

ABONE OL
21 Mart 2021 21:14
HDP’den Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama: Bugün bize olanlar, yarın tüm muhalefetin başına gelecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasıyla ilgili, ” Mustafa Şentop, bir siyasi partinin genel başkanının talimatını aradan 24 saat geçmeden yerine getirmiştir. 83 milyonu temsil eden Meclis’in Başkanının bu tutumu, ülke demokrasisi adına utanç vericidir.” değerlendirmesinde bulundu.

“OLAY TÜRKİYE’DE YARGININ GELDİĞİ NOKTAYI AÇIKÇA GÖSTERMEKTEDİR”

HDP Merkez Yürütme Kurulunca yapılan yazılı açıklamada, Gergerlioğlu’nun, bu sabah TBMM’de gözaltına alındığı anımsatılarak, şunlar kaydedildi:

“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir gün önce attığı tweetleri kendisine talimat olarak gören savcılığın harekete geçmesi, Türkiye’de yargının geldiği noktayı açıkça göstermektedir. Yargı, talimatla hareket eden emir erine dönüşmüştür. Talimatla hareket eden savcılar, talimatla hareket eden hakimler ve bu talimatları veren siyasilerle beraber bu ülkeye en büyük kötülüğü yapmışlardır.”

HDP'den Gergerlioğlu'nun gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama: Bugün HDP'ye olanlar, yarın tüm muhalefetin başına gelecektirHDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, sabah saatlerinde Meclis’te pijama ve terlikleriyle gözaltına alınmıştı.

“MECLİS BAŞKANI’NIN TUTUMU ÜLKE DEMOKRASİSİ ADINA UTANÇ VERİCİDİR”

Gergerlioğlu’nun dokunulmazlığının kaldırıldığı gün HDP’ye kapatma davası açıldığı belirtilen açıklamada, “Sayın Gergerlioğlu’nun yaka paça gözaltına alınmasına onay veren Mustafa Şentop, bir siyasi partinin genel başkanının talimatını aradan 24 saat geçmeden yerine getirmiştir. 83 milyonu temsil eden Meclis’in Başkanının bu tutumu, ülke demokrasisi adına utanç vericidir” ifadesi kullanıldı.

“TÜM MUHALEFET BU KONUDA TARAFINI BELLİ ETMELİDİR”

Muhalefet partilerinin alacağı tutumun büyük önem kazandığı dile getirilen açıklamada, şu görüşler paylaşıldı:

“Açık bir şekilde bu darbeyi kınamak, bunun karşısında cesurca durmak, aynı zamanda siyasi partilerin varoluş sebebidir. Tüm muhalefet bu konuda tarafını belli etmelidir. Bu tarihsel sorumluluktan hiç kimse kaçamaz. Yoksa bugün HDP’ye olanlar, yarın tüm muhalefetin başına gelecektir. Buna hiç şüpheniz olmasın. O zaman itiraz edecek kimseleri bulamayabilirsiniz.”

HDP'den Gergerlioğlu'nun gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama: Bugün bize olanlar, yarın tüm muhalefetin başına gelecek

Vekilliği düşürülen HDP’li Gergerlioğlu TBMM’de gözaltına alındı Son Dakika! Şentop’tan Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasına ilk yorum: Hiç kimse Meclis’i hukuk dışı propagandanın parçası kılamaz Savcılık Gergerlioğlu’nun gözaltı gerekçesini açıkladı! HDP’den videolu yanıt gecikmedi Son Dakika: TBMM’de gözaltına alınan Gergerlioğlu serbest bırakıldıBu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.