‘Dünyaca ünlü doktor’ yalanına kanan sağlık çalışanı estetik kurbanı oldu
  • Mizrak Haber
  • Gündem
  • ‘Dünyaca ünlü doktor’ yalanına kanan sağlık çalışanı estetik kurbanı oldu

‘Dünyaca ünlü doktor’ yalanına kanan sağlık çalışanı estetik kurbanı oldu

ABONE OL
21 Aralık 2020 17:39
‘Dünyaca ünlü doktor’ yalanına kanan sağlık çalışanı estetik kurbanı oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’da yaşayan 27 yaşındaki sağlık çalışanı Gamze Nur, bakışlarının daha güzel olmasını istedi. Bu yüzden de ‘ip askısı’ yöntemini tercih ederek, Mecidiyeköy’de bir klinik merkezine gitti. Genç sağlık çalışanı yapılan işlemden 2 hafta sonra ise hayatının şokunu yaşadı. Genç sağlıkçının yüzünde geçmek bilmeyen bir hasar oluştu. Burnunun üstünde ve kaşının yanında ödemler meydana geldi.

“1350 EURO ÖDEDİM”

Sosyal medyadaki bir kliniğin paylaşımı görerek giden genç sağlıkçı, “1 Aralık günü Mecidiyeköy’de bulunan bir kliniğin sosyal medyada paylaşımında ‘Dünyaca ünlü Doktor Toma 2 Aralık’ta merkezimize gelecek randevularınızı almayı unutmayın’ diye ilan gördüm. Ben de kadının sosyal medyasına baktım doktor yazıyor sayfasında, daha sonra randevu alarak kendisinin doktor olup olmadığını belirttim. Kendisinin ünlü bir doktor olduğunu ifade ettiler. 2 Aralık’ta kliniğe gittim ve işlemden önce yarı ücret olan 1350 Euro’yu ödedim. Daha sonra akşam oldu. Bekleyen sayısı 15 kişi olduğundan dolayı işlem yaptıramadım daha sonra işlem burada değil rezidansta gerçekleştirilecek dediler. Saatin geç olduğu söyleyerek bana konum attılar. Klinikten çıktık ve rezidansta bana bu işlemi uyguladılar” dedi.

'Dünyaca ünlü doktor' yalanına kanan sağlık çalışanı estetik kurbanı oldu

“ARAŞTIRMALARIM SONUCUNDA DOKTOR OLMADIĞINI ANLADIM”

Operasyondan sonra hayatının şokunu yaşadığını belirten genç kadın, “İşlemi yaptırdığım ertesi gününden sonra ağrı, ödem ve şişlikler oldu. Yüzünde kullanılan sıvıdan dolayı atmalar oluştu. Bu süreçte psikolojim bozuldu. Antibiyotik kullanmama rağmen geçmiyor. Başka bir doktora gittim, doku hasarı oluştuğunu söyledi. Kendilerine ulaştığımda, beni engelleyerek benim yaptığımı iddia ederek beni suçladılar. Araştırmalarım sonucunda doktor olmadığını öğrendim. Savcılığa başvurarak hukuki hakkımı savunacağım” şeklinde konuştu.

“2 HAFTADIR UYKU UYUYAMIYORUM”

Ağrılarından dolayı akşamları uyuyamadığını Gamze Nur, “Bir sağlık çalışanı olarak araştırmadan merdiven altı olan bir yerde işlemimi yaptırmadım. Parayı ödediğim için mecbur kalarak rezidansa gitmek zorunda kaldım. 1350 Euro az bir para değil. Türkiye’de bir doktor bile bu fiyata yapmıyor. O kadar ünlü bir doktor diye tanıttılar ki işlemlerine baktım, bilemedim, diplomasını alıp bakmadım ki. Kendisi kesinlikle doktor değil. Rusya’da sadece seminer almış birisi. Yüzümdeki hasardan dolayı, 2 haftadır uyku uyuyamıyorum, psikolojim bozuldu, acım var.” dedi.

'Dünyaca ünlü doktor' yalanına kanan sağlık çalışanı estetik kurbanı oldu
'Dünyaca ünlü doktor' yalanına kanan sağlık çalışanı estetik kurbanı oldu
'Dünyaca ünlü doktor' yalanına kanan sağlık çalışanı estetik kurbanı olduBu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.