9 yıl önce kocasının terk ettiği kadın, kızı ve kardeşleri ile birlikte ölesiye darbedildi
  • Mizrak Haber
  • Gündem
  • 9 yıl önce kocasının terk ettiği kadın, kızı ve kardeşleri ile birlikte ölesiye darbedildi

9 yıl önce kocasının terk ettiği kadın, kızı ve kardeşleri ile birlikte ölesiye darbedildi

ABONE OL
19 Şubat 2021 20:06
9 yıl önce kocasının terk ettiği kadın, kızı ve kardeşleri ile birlikte ölesiye darbedildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Olay, 14 Şubat Pazar günü Şehitkamil ilçelisine bağlı Işıklı Kırsal Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, anne Necmiye Polat’ı eşi Ali İhsan Polat 9 yıl önce evini terk etti. O günden sonra eşinin akrabaları tarafından köyden gitmeleri yönünde baskılara maruz kalan Necmiye Polat’ın evi tanımadığı kişiler tarafından basıldı.

ÖLEYİSE DARBETTİLER

Ellerinde balta, sopa, kazma bulunan ve yaklaşık 15 kişi olduğu söyleyen saldırganlar evini bastıkları Necmiye Polat, kızı Derya ve 4 erkek kardeşini ölesiye darbetti. Hastanelik olan Necmiye Polat, kızı ve 4 kardeşi, yeni bir saldırı ihtimaline karşı jandarma tarafından korunuyor.

9 yıl önce kocasının terk ettiği kadın, kızı ve kardeşleri ile birlikte ölesiye darbedildi

JANDARMA NÖBET TUTUYOR

Yaşanan kavganın faillerinin bulunması için çalışma başlatan jandarma ekipleri Necmiye Polat’ın evinin önünde 24 saat nöbet tutarak, yeni bir saldırıyı önlemeye çalışıyor.

“OĞLUM GİTTİ GİDELİ BÖYLELER”

Yaşanan saldırı anını anlatan Necmiye Polat, “Eşimin neden gittiğini biz bilmiyoruz, o günden sonra tek buldular beni ama ben çocuklarımla yaşıyorum namusumla, onlarda beni tek bulduğu için üstümüze geliyorlar dövüyorlar kardeşlerimin halleri de böyle. Oğlumun biri uzman asker kimsemiz yok oğlum gitti gideli böyleler” dedi.

9 yıl önce kocasının terk ettiği kadın, kızı ve kardeşleri ile birlikte ölesiye darbedildi

“BİRİNİN ELİNDE BALTA, BİRİNİN ELİNDE SİLAH, DİĞERLERİNDE DE KAZMA VARDI”

Kafasına kazmayla vurulan ve odasında darbedilen 17 yaşındaki Derya Polat, yaşadığı korku dolu anları anlattı. Polat, “Kardeşlerimle evde oturduğum esnada kapı çaldı, bende kapıyı açtım 5 kişi birden tanımadığım insanlar birinin elinde balta vardı, birisinde silah vardı diğerlerinde de kazma vardı. Ben dışarı iteyim derken birisi bana tekme attı içeriye doğru girdim ve beni darp ettiler. O sırada dayımı aradım bunu görünce kazmanın sapıyla kafama vurdular. Kafamda şu anda saya bildiğim kadarıyla 9 tane dikişi var. Dayım geldiğinde aşağıya baktım 10 kişi bekliyordu aşağıda birisi kadındı dayımı da darp ettiler” ifadelerini kullandı.

“TEK BAŞIMA DIŞARI ÇIKAMIYORUM”

Olay günü dövülen kardeşinin hastaneye gitmesiyle evin basıldığını kaydeden Derya Polat, “Bize karşı sürekli böyleler, hep darp ediyorlar ben dışarı tek başıma çıkamıyorum, sürekli korkuyorum. Olayın olduğu gün komşumuzun 3 oğlu kardeşimi dövmüşler kavga bu şekilde başladı. Kardeşim hastaneye gitti o sırada geldiler bizi de darp ettiler. Hiç birini tanımıyorum ama görürsem tanırım jandarmaya isim vermediğimiz için şuan onlar eli kolu serbest geziyorlar. Bizim can güvencemiz yoktur hiçbir şekilde. Ben yaşadıklarımı atlatamıyorum. Önceden tek başıma dışarı çıkıyordu şuan çıkamıyorum, sürekli uykumda olanları sayıklıyormuşum, rahat uyuyamıyorum sağ dönüyorum kemiklerim ağrıyor, sol dönüyorum kafam ağrıyor uyuyamıyorum” diye yaşadıklarını anlattı.

BELİNE KİLİT TAŞI İLE VURDULAR

Ablasını ve yeğenini kurtarmak için yardıma giden Niyazi Şahin, aynı kişiler tarafından darbedildi. Beline kilit taşı ile vurulan Şahin, karşı tarafın kendilerinden şikayetçi olduğunu bunun içinse beli kırık şekilde bir gün nezarette kaldığını kaydetti. Olayın ardından jandarma ekipleri güvenlik önlemi alarak ailelerin evlerinin olduğu mahallede nöbet tutmaya başladı.

9 yıl önce kocasının terk ettiği kadın, kızı ve kardeşleri ile birlikte ölesiye darbedildiBu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.