Ana sayfa TEKNOLOJİ WhatsApp hesapları silinecek mi? WhatsApp’tan gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlere 120 gün uyarısı!

WhatsApp hesapları silinecek mi? WhatsApp’tan gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlere 120 gün uyarısı!

106
0
WhatsApp hesapları silinecek mi? WhatsApp'tan gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlere 120 gün uyarısı!
WhatsApp hesapları silinecek mi? WhatsApp'tan gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlere 120 gün uyarısı!

WhatsApp, kullanıcılarının aklındaki bu önemli soruyu nihayet yanıtladı ve yeni gizlilik sözleşmesini onaylamayanları nasıl bir sürecin beklediğini açıkladı. WhatsApp, aldığı tepki sonrası sözleşmenin onaylanması için belirlenen son günü güncellemiş, 15 Mayıs’a ertelemişti. Bu zaman aralığında da yeni gizlilik sözleşmesini ‘doğru anlatabilmek’ ve kullanıcıların platformu terk etmesini önlemek için çalıştı, sık sık açıklamalar yaptı.

Sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesapları silinecek mi?

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesini 15 Mayıs’ta hala kabul etmemiş olan hesaplar birkaç günlük bir süre boyunca hesaplarına gelen mesaj ve aramaların bildirimlerini görebilecek ancak uygulamayı bunları okumak ya da yanıtlamak için kullanamayacak. Yani uygulamaya erişim tamamen sınırlandırılmış olacak.

6033a485c8c3731e448940cb

WhatsApp 120 gün uyarısı nedir?

Ayrıca sözleşmeyi onaylamayan hesaplar 120 gün boyunca ‘pasif’ olacak ve bu süre zarfında yeni sözleşmeyi geri dönüp kabul etmek mümkün olacak. Eğer 120 gün sonunda hesap yeniden aktif edilmezse otomatik olarak silinecek. Bu da tüm grupların, konuşmaların ve medyanın, eğer o tarihe kadar yedeklenmediyse silinmesi anlamına gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here