Siber uzman eğitimleri devam ediyor

Siber uzman eğitimleri devam ediyor

ABONE OL
5 Mayıs 2020 18:44
Siber uzman eğitimleri devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, ülkenin siber uzmanlarını yetiştirmek için yeni tip koronavirüs salgını sürecinde de eğitimlerine online olarak hız kesmeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesabından video olarak “Siber Güvenlik Kümelenmemiz, Türkiye’nin siber güvenlik uzmanlarını yetiştiriyor. Şu ana kadar 25 üniversitede, 12 ilde, 135 başlıkta yapılan eğitimler, evde kaldığımız şu günlerde online olarak ücretsiz veriliyor. ‘@siberkume’ siber güvenlik ihtiyaçlarına yerli çözümler sunuyor” değerlendirmesini paylaştı.

Canlı yayınla eğitim imkanı

Siber güvenlik sektörünün ihtiyaç duyduğu siber güvenlik uzmanlarını yetiştirme hedefiyle 2018’den beri Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde siber güvenlik eğitimleri, yaz ve kış kampları düzenleyen Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından verildi.

COVID-19 süreci nedeniyle okulların kapanması ve planlı eğitimlerin önlemler kapsamında ertelenmesi nedeniyle evde kalan öğrencilerin siber güvenlik eğitimlerinden uzak kalmaması için online yapmaya başlayan kümelenme, siber güvenlikle ilgilenen herkesi bu programlarına bekliyor.

Yalnızca öğrenciler değil, kamuda ve özel sektördeki çalışanların da farklı konularda verilecek eğitimlerden faydalanması için Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi YouTube kanalı üzerinden verilmeye başlanan eğitimler, siber güvenlikle ilgilenen herkese açık şekilde canlı yayınlanıyor.

Eğitime katılamayanlar ise canlı yayında verilen eğitimlerin kayıtlarına yine kanaldan erişim sağlayabiliyorlar.

Eğitim konuları

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi üye firmalarından sektörün uzman isimleri tarafından haftada iki eğitimin verildiği programda, bugüne kadar Active Directory Eğitimi, Kablosuz Ağ Güvenliği Eğitimi, Cyber Threat Hunting Eğitimi, Windows Forensic Eğitimi ve Python For Hackers Eğitimi gerçekleştirildi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.