Bill Gates’in Lüks Hayatı ve Hayırseverlik Çabaları

Bill Gates’in Lüks Hayatı ve Hayırseverlik Çabaları

ABONE OL
12 Mayıs 2024 19:04
Bill Gates’in Lüks Hayatı ve Hayırseverlik Çabaları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bill Gates’in Lüks Harcamaları ve Serveti

Bill Gates’in tahmini 153 milyar dolarlık serveti bulunuyor. Gates, bu servetinin neredeyse tamamını bir hayır kurumuna bağışlama planları yapıyor. Ancak şu an araba koleksiyonundan geniş emlak portföyüne kadar lükslerinin tadını çıkarmakta.

Özel Uçak ve Emlak Yatırımları

Gates’in özel uçağı ve Washington’daki 183,5 milyon dolarlık mülkü gibi lüks harcamaları bulunuyor. Aynı zamanda lüks araba koleksiyonu ve diğer yatırımları da mevcut.

Hayırseverlik Çabaları

Gates, hayırseverlik alanında da aktif rol alıyor. Alzheimer araştırmalarına yaptığı büyük yatırımlarla ve düşük maliyetli aşı geliştirme çalışmalarıyla tanınıyor. Ayrıca, pandemi döneminde dünyanın en fakir ülkelerine aşı dağıtımı için önemli taahhütlerde bulunuyor.

Miras ve Gelecek Planları

Gates, servetinin büyük bir kısmını hayır kurumuna bırakma niyetinde. Çocuklarına ise sadece küçük bir miktar bırakarak gelecekte dünyanın en zengin figürleri listesinden çıkacağını ve mirasının büyük çoğunluğunu hayır işlerine ayıracağını belirtiyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.