DOLAR 17,9645 -0.04%
EURO 18,3515 0.01%
ALTIN 1.030,43-0,07
BITCOIN 4282022,41%
İstanbul
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Devlet Bahçeli: Ellerine Silah Alıp Vatan Nöbetine…

Devlet Bahçeli: Ellerine Silah Alıp Vatan Nöbetine…

ABONE OL
23 Haziran 2021 17:03
Devlet Bahçeli: Ellerine Silah Alıp Vatan Nöbetine…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair açıklamalarda da bulundu. Hedefinde Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP vardı.

TBMM’de partisinin grup toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP’yi hedefine aldı. HDP’nin kapatılma davası açılmasına tepki gösterenleri sert bir şekilde eleştirdi. ‘‘Ellerine silah alıp vatan nöbetine gitsinler de adamlıklarını görelim.”

Partisinin her toplantısında olduğu gibi bugün de HDP’nin kapatılması gerektiğini bir kez daha tekrarlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şu şekilde konuştu:

YEDİKLERİ ÖNÜNDE YEMEDİKLERİ ARKALARINDADIR

”Boğaz’a nazır şatafatlı mekanlarda, sıcak kumların üzerinde magazinleşmiş hayatlarının derinlerine sinmiş aşağılık kompleksleri eşliğinde, demlene demlene demokrasi edebiyatı yapanlara, hayat çok parlak, dünya bunlara çok güzeldir.

Lüks otellerin lobilerinde ‘Bu kadar oy alan bir parti kapatılır mı, Türkiye’nin çivisi çıktı, bu ülke nereye gidiyor’ ahkamını kesenlerin, yedikleri önünde yemedikleri arkalarındadır.

İnsanın haya dengesi yıkıldı mı, kalbi taşlaştı mı olması beklenen tamamıyla bu kokuşmuşluktur.” dedi ve açıklamalarına devam etti.

BAHÇELİ: ELLERİNE SİLAH ALIP NÖBETE GİTSİNLER DE GÖRELİM ADAMLIKLARINI

”Meseleyi demokrasi ile tercüme etmeye çalışanlar 1 saatliğine de olsa bu vatanın yalçın kayalarında, karlı ovalarında, buz kesmiş gecelerinde ellerine silah alıp nöbete gitsinler de görelim adamlıklarını.

Bu vatanı korumak yalnızca Anadolu’nun kavruk yüzlü yiğitlerinin mi sorumluluğu altındadır?

Nerede bu televoleciler? Nerede bu eğlence dolu gecelere akan kimliksizler? Ne yapıyor bohem hayatının lekeli müdavimleri?”

ALAÇATI, YALIKAVAK, NİŞANTAŞI’NDA CAKA SATANLAR…

”Millet salgınla boğuşurken; İzmir Alaçatı’da, Bodrum Yalıkavak’ta, İstanbul Nişantaşı’nda nasıl caka satıyorlarsa, buyursunlar saltanat sürdükleri bu vatanın külfetine de bir zahmet katlanmayı denesinler.

Ailelerinden biri teröre kurban gitseydi, yine böyle abuk sabuk konuşmaya yürekleri el verecek miydi?”

DEVLET BAHÇELİ’DEN DENİZ POYRAZ İDDİASI

Partisinin grup toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir’de HDP binasına gerçekleşen saldırı hakkındaki iddialara da değindi.

HDP İzmir İl Başkanlığı binasına yapılan silahlı saldırı hakkında da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çarpıcı açıklamalarda bulundu. İzmir’deki saldırıyı planlı bir komplo ve provokasyon olduğunu belirten Devlet Bahçeli, saldırganın kimliğinin tüm yönleri ile de araştırılması ve arkasındaki bağlantıların ortaya çıkarılması gerektiğini belirtti.

Saldırı günü yaşananların tesadüften uzak olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz için de çarpıcı bir iddiada bulundu. ”Deniz Poyraz’ın kim olduğunu ben size söyleyeyim” ifadelerini kullanan Bahçeli, ”PKK’nın kırsal katılım sorumlusu, şehirden dağa çıkmak isteyen PKK sempatizanlarını terör kamplarına sevk eden halkanın içinde yer alan milis işbirlikçidir. Milis işbirlikçi, köy, kasaba ve şehirlerde yalnız ve sahipsiz görülen kişileri terör örgütüne devşirmek için çalışan, örgütün hain eylemlerine yardım ve yataklık yapan terörist demektir.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında, geçmiş beyanları ile de çeliştiğini belirttiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun ”Nüfusun yüzde 54’ünün CHP’li belediyeler tarafından yönetiyor” sözlerine dikkat çeken Devlet Bahçeli, ”’Kılıçdaroğlu’nun ağzındaki bakla zehirlidir” dedi.

KILIÇDAROĞLU BALTAYI TAŞA VURMUŞTUR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmasının satır başları şu şekilde:

”Gerçekte dürüstlük pahalı bir mülktür. Zillete düşmüş ucuz insanlarda asla bulunmayacaktır. CHP’nin 18-20 Haziran tarihinde düzenlenen belediye başkanları çalıştayı açılışında konuşan Kılıçdaroğlu yine baltayı taşa vurmuştur. Kılıçdaroğlu geçmiş beyanlarıyla ters düşmüştür. Siyasi hıncına yenilen bu zatın ne sözü sözdür, ne de siyaset anlayışı millet ve ülke yararınadır. CHP’li belediyeler özerk bir yönetim değildir. Bu belediyeler gökten zembille inmemiştir. Nüfusun yüzde 54’ünün CHP’li belediyeler tarafından yönetildiğini vurgulamak, devlet içinde başka bir devlet varmış gibi değerlendirme yapmanın diğer bir şeklidir. Kılıçdaroğlu’nun ağzındaki bakla zehirlidir.”dedi.

BAHÇELİ: HER ŞEY GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK DEMİYORUZ

Kılıçdaroğlu 11 Mart 2020’den 14 Haziran 2021’e kadar 4 milyon 465 bin haneye nakdi yardım yaptıklarını 1 milyon 200 bin hanenin borcu olmasına rağmen suyunu kesmediklerini duyurmuştur.  Biz demiyoruz ki her şey güllük gülistanlıktır. CHP yönetiminin söylediği gibi kötümser bir Türkiye tablosu söz konusu değildir. Bizim askıda ekmek kampanyamızı tenkit edenler, askıda fatura uygulamasına geçtiler. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Kılıçdaroğlu bildiğimiz kadarıyla hazine bulmadı, darphane kurmadı. Ortaya çıkan faturayı da cebinden ödemedi. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ne verildiyse helali hoş olsun. Yapanı alkışlarız. Millet için varız, millete hizmet aşkıyla doluyuz. Devletin kasası milletin kesesi üzerinde hiç kimsenin istismar düzeneği kurmasına göz yummayız. Sanatçılara yardım yapıldığı söylenmiştir, bunlar kimlerdir?” dedi.

VİDEO ÇEKECEĞİNE ZEKİ MÜREN DİNLESİN

”Kılıçdaroğlu’nun dost kataloğunda isimleri yazılı mıdır? Bu dost edebiyatının da suyu çıkmıştır. PKK’nın, FETÖ’nün, DHKP-C’nin, dış güçlerin sıralamadaki yeri neresidir. İktidara dostlarla değil, milletle ulaşılır. Terörist Demirtaş Kılıçdaroğlu’nun dostu mudur, Karayılan dost kategorisinde midir? Muharrem İnce dostlardan mıdır? Akşamları video çekip paylaşmak yerine, Zeki Müren’in Eski Dostlar şarkısını dinleyerek kendisini avutmasıdır.”

HDP’YE AÇILAN KAPATMA DAVASI

”Terörle mücadelede başarının önündeki en önemli engellerden birisi bölücülüğü masum talepler olarak görmek isteyenlerin varlığıdır. Millet varlığına kast eden PKK terörüyle, teröristlerin imhası en üst seviyede büyük bir fedakarlıkla yürütülmüştür. Ülkemiz başka sahalara ayrılması gereken maddi imkanlarını terörle mücadeleye aktarmış, bu konuda da kayıplar yaşamıştır. Çağımızda terörizmin karanlık oyunların etkili vasıtası olduğu açıktır. Terör eylemlerinin de hedef alınan ülkeleri istenilen düzeye getirmek için stratejik senaryoların kirli yüzü olduğu bilinmektedir. Yıllardır süren bu eylemlerin arkasındaki stratejik nedenleri, küresel aktörleri, yerli işbirlikçileri dikkate almadan yapılacak yorumların asla doğru olmayacağını düşünüyorum. Türkiye PKK’nın ve bölücülüğün arkasındaki küresel aktörleri, muhataplarının yüzüne vurmuştur. NATO liderler zirvesinde, Sayın Cumhurbaşkanı’nın ABD Başkanı’na yaptığı budur. PKK terörünü silahsız bölücülükten bağımsız düşünmek, tek tek ele almak hepimizi yanlış sonuçlara götürecektir. Aslında kökleri Osmanlı İmparatorluğu’na dayanmasına rağmen 1984 yılında ortaya çıkan bölücülüğün PKK terör örgütünün yıllar içinde aldığı boyut, bir projenin parçası haline getirmiştir. ABD’nin müttefik olarak PKK/YPG’yi mi Türkiye’yi mi gördüğü sormuştur. Küresel aktörler tarafından bölücülük ve silahlı uzantıları yıkım enstrümanı olarak görmek mümkün olmayacaktır. ABD’nin son 30 yılda Irak’a yönelik iki ayrı savaşının siyasi sonuçlarını sebepleriyle birlikte değerlendirdiğimizde Türkiye’yi kıvama getirmek için kullanılan bölücülük oyunu ortaya çıkacaktır. AYM’nin HDP’nin kapatılması istemiyle açılan davayı kabul etmesi hayırlı bir gelişmedir. Kılıçdaroğlu kimin yanındadır, kimin tarafındadır? Bölücülüğü, terörü mü destekliyor? HDP kapatılmalıdır, yöneticileri üzerinde hukuk ve adalet etkisini göstermelidir. Parti görünümlü bölücü odağının kumanda odası zalimlerin kontrolündedir. HDP silahsız bölücülüğün maşası olarak görevlendirilmiştir. HDP’nin PKK’dan, PKK’nın HDP’den hiçbir farkı olmadığı gerçeği ortaya çıkacaktır.” dedi ve açıklamalarına devam etti.

HDP SALDIRISI ALÇAK BİR KOMPLODUR

”HDP’nin hukuk konusu olduğu bir dönemde, şu tuhaf zamanlamaya bakınız ki, İzmir HDP il binasına yapılan hunhar saldırı ve suikast elbette şiddetli bir provokasyon, alçak bir komplo olarak değerlendirilmelidir. Saldırganın ifade tutanağı uyanık bir şuurla analiz edildiğinde, meczup olmadığı, tek başına hareket etmediği, bilinçli bir eylem içinde eyleme geçtiği hemen fark edilecektir.” 

BU KATİL GERÇEKTE KİMDİR?

”Lütfen dikkat buyurunuz, öyle bir gün seçilmiştir ki, binada tek bir HDP’li yönetici yoktur, hatta planlı bir toplantı da iptal edilmiştir. Tıpkı Ankara Gar patlamasında, tıpkı Suruç katliamında olduğu gibi, HDP’liler araziye uymuşlar, birden bire kayıplara karışmışlardır. Olayın vuku bulduğu gün, ne hikmetse, çay servisi yapan asıl şahsın yerine yardım amacıyla kızı binaya gelmiştir. Cinayete kurban giden Deniz Poyraz’ın masada yarım bıraktığı kağıt bardaktan içtiği çay ile yediği domates ve zeytin, kısa süre içinde Türkiye aleyhtarlarının propaganda görseli olarak kullanılmıştır. Katilin ise bozkurt işareti yapan ve silah tutan halini resmeden fotoğrafları sanki bir yerlerde hazırda bekletiliyormuş gibi anında servis edilmiştir. Yani bir taşla daldaki birden fazla kuşun vurulması hedeflenmiştir. Altını kalın bir şekilde çizerek soruyorum; bu katil gerçekte kimdir?  Biz bu cinayeti reddediyoruz. Katilin ve işbirlikçilerinin en ağır cezaya çarptırılmasını istiyoruz.”

BAHÇELİ: KILIÇDAROĞLU NE DEDİĞİNİN BİLİNCE MİDİR?

”Kılıçdaroğlu, “Deniz’i öldürdüler, istiyorlar ki, bu ülkede hiçbir genç mutlu olmasın” sözlerini neye dayanarak, hangi delile güvenerek söyleyebilmiştir? Bu olayın sonucunda, Türkiye’yi haydut devlet durumuna düşürmek isteyenler olduğunu açıklayan Kılıçdaroğlu, ne dediğinin şuurunda mıdır? Aklı başında mıdır? Haydut devlet nedir? Uluslararası hukukun tek bir sayfasını okumadan kulaktan dolma ifadelerle nasıl ve hangi hakla, hangi cüretle, hangi tespitle böyle konuşabilmiştir? Kılıçdaroğlu’na haydut devlet kavramını söyletenler bu işin neresindedir? Açık seçik söylüyorum, Türk devleti egemen ve haysiyet sahibi bir devlettir, katil ithamları ise soysuzluktur.”

DENİZ POYRAZ MİLİS BİR İŞBİRLİKÇİDİR

”Öldürülen Deniz Poyraz’ın kim olduğunu ben size söyleyeyim, PKK’nın kırsal katılım sorumlusu, şehirden dağa çıkmak isteyen PKK sempatizanlarını terör kamplarına sevk eden halkanın içinde yer alan milis işbirlikçidir. Milis işbirlikçi, köy, kasaba ve şehirlerde yalnız ve sahipsiz görülen kişileri terör örgütüne devşirmek için çalışan, örgütün hain eylemlerine yardım ve yataklık yapan terörist demektir.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.