Araştırma: Erkeklerin Seks Konusunda “Kötü” Olması Anlamına Gelmiyor
  • Mizrak Haber
  • Sağlık
  • Araştırma: Erkeklerin Seks Konusunda “Kötü” Olması Anlamına Gelmiyor

Araştırma: Erkeklerin Seks Konusunda “Kötü” Olması Anlamına Gelmiyor

ABONE OL
13 Mayıs 2024 17:17
Araştırma: Erkeklerin Seks Konusunda “Kötü” Olması Anlamına Gelmiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Araştırmanın Detayları ve Sonuçları

Bilim insanları, Social Psychological and Personality Science dergisinde yayınlanan bir çalışma kapsamında, “Sonuçlar, erkeklerin seks konusunda kötü olduğu anlamına gelmiyor” yorumunu yaptı. Daha önceki araştırmalar, erkeklerin %95’inin seks sırasında doruğa ulaştığını, kadınların ise sadece %65’inin doruğa ulaştığını ortaya koymuştu.

Rutgers Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir çalışmada ise kadınlarla ilişki yaşayan kadınların yüzde 86’sının, partnerleri kadın olduğunda düzenli orgazm yaşadıklarını belirttiği görüldü. Araştırmacılar, heteroseksüel çiftler arasındaki orgazm farkını açıklamaya yardımcı olabilecek bir eşitsizlik buldu.

Araştırmanın İlginç Bulguları

Çalışmada yer alan Grace Wetzel, konuyla ilgili şunları söyledi: “Kültürel bir olgu olarak orgazm boşluğu son yıllarda gündemde olan bir konu haline geldi. Erkeklerle seks yapan kadınların, kadınlarla seks yapan kadınlara göre neden daha az orgazm yaşama eğiliminde olduklarını araştırmak istedik.”

Wetzel’in ekibi, 18 yaş ve üzeri, cinsel açıdan aktif olan 449 kadın katılımcıyla çalıştı. Bulgular, kadınların partnerleriyle orgazma ulaşma becerisine önem verdiğini ve seks sırasında benzer deneyimler yaşamak istediğini gösterdi.

Araştırmanın Sonuçları ve Değerlendirme

Wetzel, çalışmanın lezbiyenlerin partnerleriyle daha aktif oldukları fikrini desteklediğini belirtirken, heteroseksüel kadınların cesaretlerinin kırılma ihtimalinin daha yüksek olduğunu vurguladı. Kadınlar diğer kadınlarla seks yaparken daha fazla klitoral uyarım yaşayıp bekledikleri için orgazm konusunda farklı deneyimler yaşadıkları belirtildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.