Türk Turistler İçin İstanköy Gümrüğünde Kaos

Türk Turistler İçin İstanköy Gümrüğünde Kaos

ABONE OL
20 Haziran 2024 15:11
Türk Turistler İçin İstanköy Gümrüğünde Kaos
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turistlerin İstanköy Gümrüğünde Yaşadığı Zorluklar

Muğla’nın Fethiye ve Marmaris ilçelerinden Rodos’a gitmek isteyen turistlere uygulanan kotalı ekspres vize krizinin ardından bu kez de Bodrum ilçesine 7 mil uzaklıktaki İstanköy (Kos) Adası gümrüğünde büyük bir kaos yaşandı. İstanköy Adası’na giden Türk turistler, gerekli iyileştirmelerin yapılmaması nedeniyle gümrükte uzun süre beklemek zorunda kaldılar.

Uzun Süren Pasaport İşlemleri ve Yetersiz Hizmet

İstanköy Adası’ndaki turizmciler ve acente yöneticileri, gümrükte yeterli sayıda gümrük memurunun olmaması sebebiyle pasaport işlemlerinin 3.5 saat sürdüğünü ve gümrük alanında 2 kilometreye yakın kuyruk oluştuğunu açıkladı. Sıcak altında bekleyen yüzlerce turist için ise gümrük alanında sadece iki şemsiyenin bulunması nedeniyle zaman zaman baygınlık geçirenlerin olduğu belirtildi.

“Üçüncü Dünya Ülkelerinin Gümrüklerinden Daha Kötü Durumdayız”

Oniki Ada Turist Ofisleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Dionsos Tyrinopoulos, gümrükteki koşulların bu yıl geçen yıldan daha da kötü olduğunu dile getirdi. Tyrinopoulos, “Tente gölgeliği yerine iki adet şemsiye konulmuş. Sonuç olarak Türkiye’ye gidiş-dönüş seyahat eden yolcular bir yıl daha mağduriyet yaşıyor. Risk taşıyan, güneşe aşırı maruz kalan vakalarımız var, bayılanlar oluyor. Bu görüntüler üçüncü dünya ülkelerinde yok” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.