Tıp Merkezi’nde diyetisyenlik polikliniği hizmete başladı

Tıp Merkezi’nde diyetisyenlik polikliniği hizmete başladı

ABONE OL
17 Haziran 2020 16:10
Tıp Merkezi’nde diyetisyenlik polikliniği hizmete başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nde diyetisyenlik polikliniği hizmet vermeye başladı. Yapılan açıklamada, “Beslenmeden kaynaklı problemler kişinin sağlıklı hayat sürmesini engelleyip birçok hastalığın da tetikleyicisi olduğunu belirterek sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyen, yaşam kalitelerini arttırmak isteyen vatandaşlarımızı Tıp Merkezimize bekliyoruz” denildi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nde diyetisyenlik polikliniği hizmet sunmaya başladı. Obezite, Diyabet, Beslenme Bozukluğuna bağlı gelişen hastalıklar gibi konularda kliniğe başvuran vatandaşlara diyetisyen tarafından kişiye özel diyet tedavisi verilirken yaşam tarzlarına ve beslenme alışkanlıklarına uygun beslenme düzeni de planlanıyor.

 

Vatandaşlarımızın sağlığını önemsiyoruz

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın sağlığını önemsiyoruz. Özellikle koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde kaldığı süreç boyunca hareketsiz kalmalarından dolayı ister istemez kilo aldı ve beslenme alışkanlıkları bozuldu. Bu nedenle birlikte vatandaşlarımıza obeziteye bağlı gelişebilecek olan kronik hastalık risklerini en aza indirmek, vatandaşların sağlıklı bir şekilde kilo vermelerini sağlamak, dengeli ve sağlıklı beslenme gibi çeşitli konularda destek vermek adına Tıp Merkezi’mizde diyetisyenlik polikliniği ile hizmet vermeye başladık. Beslenmeden kaynaklı problemler kişinin sağlıklı hayat sürmesini engelleyip birçok hastalığın da tetikleyicisi olduğunu belirterek sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyen, yaşam kalitelerini arttırmak isteyen vatandaşlarımızı Tıp Merkezimize bekliyoruz. Vatandaşlarımız detaylı bilgi ve randevu için 444 40 54 (Dâhili: 3532) numaralı hattı arayabilirler” ifadelerine verildi.

 

Bağışıklık sistemini korumalıyız

Dengeli beslenme ile obezitenin neden olduğu kanser, diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları gibi birçok kronik hastalığa yakalanma riskini önemli ölçüde azaltıldığını ifade eden Diyetisyen Meryem Betül Kıngır, “Özellikle koronavirüs süreciyle beraber evde kaldığımız dönemlerde hareketsizlik ve dengesiz beslenme gibi sorunlar artış göstermiş bununla beraber obez bireylerin koronavirüs enfeksiyonunu ağır geçirdiği gözlenmiştir. Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını bizlere bağışıklık sisteminin korunmasının önemini hatırlattı. Bağışıklık sisteminin korumanın en etkili yolu dengeli ve sağlıklı beslenmedir. Bu konuda yapılan bazı bilinçsizce uygulamalar sağlığa kalıcı bir zarar verebilir. Bu nedenle hastalarımız beslenme alanında uzmanlaşmış olan diyetisyenlere başvurmaktan çekinmemeliler. Tıp Merkezi’mizdeki Diyetisyenlik Polikliniğimize başvuran hastalarımıza vücut kompozisyon analizi, kas yağı obezite ve bölgesel kas analizi yapıyoruz. Yaşam şekli, metabolizma hızı, yaşı, kan değerleri, kilo fazlası gibi değişkenlere bağlı olarak kişiye özel beslenme programı belirleyip hastalık tehlikesini azaltarak hayat kalitesi yüksek bir yaşam sürdürmelerini yardımcı oluyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.