Ana sayfa Gündem Sağlıkçılar talepleri için nöbette: Hayata tutunmak mümkün değil

Sağlıkçılar talepleri için nöbette: Hayata tutunmak mümkün değil

81
0
Sağlıkçılar talepleri için nöbette: Hayata tutunmak mümkün değil
Sağlıkçılar talepleri için nöbette: Hayata tutunmak mümkün değil

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu, Coronavirus pandemisi döneminde yaşadıkları zorluklara ilişkin her gün sabah 08.30’ dan 09.00’a kadar ”Kendim için nöbetteyim” şiarıyla başlattıkları nöbeti bugün Zeytinburnu ilçesindeki Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde gerçekleştirdi. Birçok sağlık emekçisinin katıldığı nöbette, “Geçinemiyoruz 10 yıldır yaptığınız yüzde 3 zamlarla yoksulluk sınırına mahkûm olduk. Taleplerimiz için nöbetteyiz” pankartının açılırken, “Kuru ekmek zammını kabul etmiyoruz”, “Herkese kadrolu, güvenceli istihdam” ve “3 bin 600 şimdi değilse ne zaman” dövizleri taşındı.

‘HAYATA TUTUNMAK MÜMKÜN DEĞİL, YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA YAŞIYORUZ’

KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mesut Mike, iktidarın sağlık emekçilerinin taleplerine kulak vermediğini dile getirirken, pandemide yaşamını yitiren sağlık emekçilerini hatırlattı. Yaşamak ve yaşatmak için taleplerinin karşılanması gerektiğini ifade eden Mike, “Haklarımızın gasp edilmemesi gerekiyor, mağdur edilmememiz ve ekonomik durumlarımızın iyileştirilmesi gerekiyor. Sağlık emekçilerinin yüzde 3’lük bir zam ile hayata tutunmaları mümkün değil. Yoksulluk sınırının altında yaşarken mesleğimizi yapmamız da mümkün değildir” dedi.

Mike, örgütlü mücadele vurgusu yaparak, sağlık emekçileri olarak haklarını alana dek seslerini yükselteceklerini belirtti. 

Önceki makaleKılıçdaroğlu: Merkez Bankası’nın kasasından 128 milyar dolar sattılar, kime sattılar?
Sonraki makaleSedat Peker Makedonya’dan sınır dışı edildi: Beni Türkiye’ye göndermeyin!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here