Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan Belediyecilik Kitabı
  • Mizrak Haber
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan Belediyecilik Kitabı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan Belediyecilik Kitabı

ABONE OL
30 Mart 2024 15:05
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan Belediyecilik Kitabı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla Belediyecilik” Kitabını Tanıttı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdim yazısını kaleme aldığı “Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla Belediyecilik” adlı kitap, belediyelerin ülke yönetimindeki yeri ve belediyecilik hizmetlerinin önemine odaklanıyor.

Kitabın İçeriği ve Başlıkları

Kitap, “Dünden Bugüne Türkiye’de Belediyeciliğin Serüveni”, “Demokratikleşme ve Belediyeler”, “Katılımcı Belediyecilik ve Örnek Uygulamalar”, “Akıllı Belediyecilik ve Vatandaşa Yansıması”, “Kültürel Belediyecilik ve Örnek Uygulamalar”, “Sosyal Belediyecilik/Hizmet Belediyeciliği ve Örnek Uygulamalar”, “Vatandaşların Belediyelerden Beklentileri” ve “Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla İdeal Belediyecilik Hizmetleri” başlıklı 8 bölümden oluşuyor.

Kitabın Kapsamı

Kitapta Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve sosyal yapısında merkezi bir rol oynayan belediyelerin geçmişten günümüze gelişim süreci incelenirken, “Türkiye Yüzyılı” vizyonu ile belediyeciliğin gelecekteki yönü detaylı bir şekilde ele alınıyor. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde hazırlanan kitap, belediyecilik anlayışının gelişimi, demokratikleşme ve katılımcı belediyecilik, sosyal, kültürel ve akıllı belediyecilik konularını geniş bir perspektiften ele alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kitapta yer alan belediyecilik vizyonunu şu sözlerle özetledi: “Klasik Belediyeciliğin Çok Ötesinde Bir Yerel Yönetimler Vizyonu Hedefliyoruz.” Erdoğan, belediyelerin günümüzde sadece altyapı hizmetlerinin ötesine geçerek sosyal, kültürel ve teknolojik alanlarda da hizmet sunmalarının gerekliliğine vurgu yaptı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.