Ana sayfa GÜNDEM Zeytinburnu Pazarlarında Koronavirüs Kontrolü Yapı…

Zeytinburnu Pazarlarında Koronavirüs Kontrolü Yapı…

24
0
Londra Sokaklarında Protesto!
Londra Sokaklarında Protesto!

Zeytinburnu’nda kurulan pazar yerleri ekipler tarafından kontrol ediliyor. Koronavirüs önlemleri gözetilerek yapılan denetimde semt pazarlarında kurallara ne kadar uyulduğuna bakılıyor. Pazar yerlerinin girişlerine dezenfektan konularak esnaf ve vatandaşlara uyarılar yapıldı.

Son zamanlarda İstanbul’da yükselen koronavirüs vakalarının ardından denetimler sık sık yapılmaya başlandı. Bu kapsamda ise Zeytinburnu’nda bulunan semt pazarlarına koronavirüs kontrolleri yapıldı. Pazarların girişlerine dezenfektan standı koyuldu. Pazarcı esnafına Hayat Eve Sığar ‘HES’ kodu kontrolü yapılarak uyarılarda bulunuldu. Yapılan denetime Zeytinburnu Kaymakamı Zekeriya Güney’ de katılım sağladı. 

‘HES’ KODLARIMIZ BELEDİYE TARAFINDAN SABAH SORGULANIYOR 

Zeytinburnu semt pazarında esnaflık yapan Ramazan Gülcan, ‘Pazarda kurallara uyuyoruz. Kaymakam bey pazarda denetim yaptı. İnşallah düzelecek, maviye döneceğiz. Müşterilere ürünleri seçtirmiyoruz. Havuç turp gibi ürünleri seçtirmeden veriyoruz. ‘HES’ kodlarımız belediye tarafından sabah sorgulanıyor’ ifadelerini kullandı. 

ESNAFIMIZA ‘HES’ KODU SORGULAMASI YAPIYORUZ 

İstanbul Zeytinburnu Kaymakamı Zekeriya Güney, ‘Maalesef İstanbul istemediğimiz bir seviyede, kırmızı seviyeye geldi. Bizler de dinamik denetim modeli kapsamında sahalara çıktık. Bugün de Salı pazarındayız. Esnaf kardeşlerimize denetlemede bulunuyoruz. Bildiğimiz gibi pazarcı esnafımız belirli bir mesafe kuralına uymak zorunda. Yine buraya girişte esnafımıza ‘HES’ kodu sorgulaması yapıyoruz. Esnafımız ve vatandaşımız görüldüğü üzere kurallara uyuyor. Tabi ki öğleden sonra kalabalık oluştuğu zaman daha ciddi tedbirler alıyoruz. O zaman da kontrollü bir şekilde yoğunluğu azaltmak için tedbirler alıyoruz. Tabi ki bizim isteğimiz tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyması’ ifadelerini kullandı. 

‘SÜREKLİ BURADAYIZ VE GÖRÜŞÜYORUZ’ 

Diğer yandan 65 yaş üstü vatandaşlara da aşı olma çağrısında bulunan Güney, ‘Bu pazara daha önceden de geldik. Sürekli buradayız ve görüşüyoruz. Pazarcı esnafımız tedbirlerini almış. Vatandaşlarımız güvenli bir şekilde gelebilirler ama dediğimiz gibi buradaki dikkat edeceğimiz husus kalabalık bir ortamın oluşmaması. Kurallara dikkat etmemiz lazım’ dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here