Ana sayfa GÜNDEM Van Otlu Peynir Fiyatı Ne Kadardır? Nereden Alınır?

Van Otlu Peynir Fiyatı Ne Kadardır? Nereden Alınır?

Van peyniri yapımı biraz diğer peynirlere göre zahmetli olduğu için ve koyun sütü içerdiği için biraz daha diğer peynirlere göre maliyetli olur.

53
0

Van peyniri yapımı biraz diğer peynirlere göre zahmetli olduğu için ve koyun sütü içerdiği için biraz daha diğer peynirlere göre maliyetli olur. İçinde yer alan otlarda yalnızca yöresel bir ot olduğu için bahar aylarında yetişir ve o zaman toplanır. Bu durumdan dolayı peynir fiyatı etkilenir. Uygun ve cazip fiyatlı peyniri Van Otlu Peyniri sitesinden alabilirsiniz.

Aldığınız Van peyniri ile nefis tarifler hazırlayabilirsiniz. Özellikle börekler, poğaçalar, omletler ve gözlemeler hazırlayabilirsiniz. Bunların haricinde makarnanıza ve salatalarınıza ekleyerek çok başka bir tat elde edebilirsiniz. Seveceğiniz bu peyniri hiç kahvaltı sofranızdan eksik etmek istemeyeceksiniz.

Van Otlu Peynirin Zararı Var mıdır?

Günümüzde kimse şu ana kadar Van peyniri tükettiği için rahatsızlanıp doktora gitmemiştir. Sadece biraz tuzlu olduğu için tansiyon hastası olan kişilerin bu peyniri daha ölçülü bir şekilde yemesi önerilir. Tuz miktarı çok olmasından dolayı çok tüketilmesi sonucu tansiyon ve mide riski oluşması ifade edilir.

Bu riski yok etmek için peynirdeki tuz miktarını dengelemek gerekir. Bunun için de peyniri tüketirken ılık bir su içerisinde biraz bekletin. Böylelikle otlu peynir tuzu biraz daha yok edip daha tuzsuz bir hale gelir. Sizde kahvaltınızda daha rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Böylelikle bu peyniri gönül rahatlığı içerisinde tüketmek için Van Otlu Peyniri sitesinden alabilirsiniz.

Kaynak : https://www.vanotlupeyniri.com/peynir-cesitleri.html

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here