Ana sayfa GÜNDEM Paşinyan’dan Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı için tutuklama emri

Paşinyan’dan Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı için tutuklama emri

81
0
Paşinyan'dan Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı için tutuklama emri
Paşinyan'dan Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı için tutuklama emri

Karabağ’da Azerbaycan’a yenilen Ermenistan’daki karışıklık ordunun Başbakanı Nikol Paşinyan’ın istifasını istemesi sonrasında giderek derinleşti. Ordunun istifa çağrılarını darbe girişimi olarak nitelendiren Başbakan Paşinyan’ın halkı sokaklara çağırması sonrası Erivan’da hareketli dakikalar yaşanıyor. Bu kapsamda başkent Erivan’da halka seslenen Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Savunma Bakanı ve Genelkurmay başkanı hakkında hapis emri verdi.

HALKA DARBEYE İZİN VERMEYİN ÇAĞRISI

Erivan’da ulusa seslenen Paşinyan, “Bu açıkça bir darbe girişimidir. Ermenistan halkı askeri darbeye izin vermeyecektir. Ermenistan ordusu, ülkenin sınırlarını ve bölgesel bütünlüğünü korumaya odaklanmalıdır. Şu andan itibaren, Savunma Bakanı ve Genelkurmay başkanı hakkında hapis emri verilmiştir. Sizler de askeri darbe girişimine asla izin vermemelisiniz. Tedbirli olmak Ermenistan’ın geleceği için önemlidir” dedi.

“ORDU, SİYASETE DAHİL OLAMAZ”

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ordunun ülkede herhangi bir şekilde siyasete dahil olamayacağını ifade ederek, “Ordu, siyasi süreçlere dahil olamaz. Ordu, halkın seçtiği halka ve yetkililere itaat etmelidir” dedi.

Paşinyan'dan Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı için tutuklama emri

Son Dakika: Ermenistan’da darbe girişimi! Füzelerine laf ettiği Rusya da Paşinyan’ın arkasında durmadı Son Dakika! Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Erivan sokaklarını gezerek megafonla halka sesleniyor Son Dakika! Ermenistan’daki darbe girişimine ilişkin Türkiye’den ilk açıklama: Nerede olursa olsun darbeye karşıyız Ermenistan’da Paşinyan destekçileri ile karşıtları birbirine girdiBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here