Ana sayfa GÜNDEM PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDAN FARKLI BİR HEDİYE ALTERNATİFİ; MUDRA MERMER TÜTSÜ SETİ

PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDAN FARKLI BİR HEDİYE ALTERNATİFİ; MUDRA MERMER TÜTSÜ SETİ

61
0

Paşabahçe Mağazaları, genellikle meditasyon esnasında yapılan el hareketleri olan mudradan ilham alarak Mudra Mermer Tütsü Seti’ni hazırladı.

14.10.2021 – Ev ve yaşam alanlarına dair fikirler sunan Paşabahçe Mağazaları, yüzyıllar boyunca meditasyon, ferahlama, kötü kokuları bastırma, bio enerji, çakra açma gibi nedenlerle kullanılan tütsüyü mudra ile bir araya getirdi. Genellikle meditasyon sırasında yapılan el hareketleri olan mudradan ilham alarak ‘Mudra Mermer Tütsü Seti’ni müşterileriyle buluşturdu.

Mudra Mermer Tütsü Seti’nde; Afyon gri mermerden yapılan mermer tütsülük, palo santo tütsü, 5’li çubuk tütsü- Hint çiçeği kokusu ve özel set kutusu yer alıyor.

“Mudra”, yapılan pratiğin derinleşmesi, belirli bir yöne kanalize edilmesi için uygulanan kutsal el hareketlerine verilen bir isim. Sanskritçe bir kelime olan ‘mudra’nın anlamı Türkçe’de ‘mühür’ veya ‘işaret’ olarak bilinmektedir. Bazı mudralar vücudun tamamı ile yapılsa da genellikle ellerle yapılan pozlara verilen bir isimdir. Altında yatan felsefe ise dünyayı da oluşturan 5 element kavramından yola çıkıyor. 5 parmağın her birinin, tüm varoluşu da yaratan ateş, su, eter, hava ve toprak elementlerinden bir tanesini sembolize ettiği fikrine dayanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here