TAB GIDA RESTORANLARINA ‘GÜVENLİ TURİZM’ SERTİFİKASI

TAB GIDA RESTORANLARINA ‘GÜVENLİ TURİZM’ SERTİFİKASI

ABONE OL
19 Haziran 2020 11:02
TAB GIDA RESTORANLARINA ‘GÜVENLİ TURİZM’ SERTİFİKASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin hızlı servis restoran sektörü lideri TAB Gıda’nın ülke genelindeki 1.200 restoranı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı’ kapsamında RoyalCerttarafından belgelendirilecek. Türkiye’yi, yaşanan pandeminin getirdiği zorlu koşullarda, turizmde küresel olarak daha rekabetçi hale getirecek bu sertifika ile TAB Gıda, sektöründe bir ilke daha imza atmış olacak.

Türkiye’nin hızlı servis restoran zinciri sektörü lideri TAB Gıda, COVID-19 sebebiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı’ kapsamında RoyalCert ile iş birliği sağladı. İş birliği kapsamında RoyalCert, TAB Gıda çatısı altında bulunan Burger King®, Popeyes®, Arby’s®, Sbarro®, Usta Dönerci® ve Usta Pideci® markalarının ülke genelindeki 1.200 restoranını denetleyerek bu şubelere ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ verecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yetkilendirilen RoyalCert, TAB Gıda restoranlarını Bakanlık yönergesiyle belirlenen 12 başlık, 130’a yakın kriter çerçevesinde denetleyecek. Pandemi süresince zorunlu olan sağlık, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyan TAB Gıda ve franchise restoranları bu belgeyi almaya hak kazanacak.

1.200 restorana sertifika

Güvenli Turizm Sertifikası ile, TAB Gıda restoranlarına olan müşteri güveninin daha da artacağını ifade eden TAB Gıda CEO’su Caner Dikici, “Sektör lideri olarak ilk restoranımızı açtığımız günden bu yana hijyen, kalite ve güvenli gıdadan ödün vermedik. Şimdi de Türkiye çapındaki tüm restoranlarımızla, COVID-19 sebebiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı’na katıldık. RoyalCert ile bu alanda yapmış olduğumuz iş birliği ile ülke genelinde bulunan 1.200 restoranımız denetlemeler sonucu bu sertifikaya sahip olacak. Bakanlığın onayıyla, müşterilerimizi 25 yıldır olduğu gibi bugün de güven içerisinde restoranlarımızda ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.

TAB Gıda ile önemli bir iş birliğine imza attıklarını belirten RoyalCert Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Namlı ise; “Güvenli Turizm Belgesi için yetkilendirilen şirketler arasında ilk sırada yer alan RoyalCert’ten belge almak için yüksek talep var. Bu taleplere en kısa sürede yetişmek için çalışmalarımızı sürdürüyor, işletmelerin bu alandaki çağrılarına cevap veriyoruz. Şimdi de Türkiye’nin hızlı servis restoran zinciri sektörü lideri TAB Gıda ile çok güzel bir iş birliğine imza attık. Bu kapsamda TAB Gıda’nın 1.200 restoranında yapacağımız denetimler doğrultusunda Güvenli Turizm Sertifikası vereceğiz. Türkiye’yi uluslararası arenada turizm sektörü açısından farklı kılan sertifika, işletmeleri de kendi alanında öne çıkaracak” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.