Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında
  • Mizrak Haber
  • Ekonomi
  • Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında

Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında

ABONE OL
29 Mayıs 2020 18:31
Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Motul, iç sürtünmeleri azaltmak, hem yakıt verimini artıracağı hem de buna bağlı olarak emisyonları düşüreceği için düşük viskoziteli ve daha yüksek teknolojili yağlar kullanılması konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Üretici Onaylı Düşük Viskoziteli Motul Specific Serisi Kazandırıyor

Motor verimliliğini iyileştirmek amacıyla %100 sentetik ve düşük viskoziteli olarak geliştirilen Motul Spesific serisi araç üreticileri onayları ile dikkat çekiyor. Volkswagen, Audi ve Porsche onaylı Motul Specific 508, BMW ve MINI motorları için onaylı Motul Specific LL-14 FE+ ve Motul Specific LL-12 , yeni nesil Jaguar Land Rover benzinli motorları için onaylı Motul Specific 5122 madeni yağları 0W-20 ve 0W-30 viskoziteleri ile sektöründe fark yaratıyor. Yapılan testler, Motul Specific serisi kullanan araçlarda %3’e kadar yakıt tasarrufu sağlamanın ve verimliliği %4 civarında artırmanın mümkün olduğunu gösterdi.

Doğru Bakım Aracın Ömrünü Uzatır, İkinci El Değerini Yükseltir

Periyodik bakımlar sırasında tercih edilecek doğru ürünler ile araçlarının ömrünün uzaması ve konforlu bir sürüş mümkün. Periyodik bakım; araçların ilk günkü performansına en yakın gücü, en uzun süre almamızı sağlaması açısından da çok önemli. Bakımları doğru ellerde ve düzenli yapılan araçların, yakıt tüketimi artmaz, sürüş keyfini uzun yıllar sağlanır ve ikinci el değeri korunur. İleride çıkabilecek olası masrafların önüne geçilmesi açısından da periyodik bakımlar asla aksatılmamalıdır.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.