Hamas Yöneticisi: İsrail’in Saldırıları Esirlerin Hayatını Tehlikeye Atıyor
  • Mizrak Haber
  • Dünya
  • Hamas Yöneticisi: İsrail’in Saldırıları Esirlerin Hayatını Tehlikeye Atıyor

Hamas Yöneticisi: İsrail’in Saldırıları Esirlerin Hayatını Tehlikeye Atıyor

ABONE OL
6 Aralık 2023 14:54
Hamas Yöneticisi: İsrail’in Saldırıları Esirlerin Hayatını Tehlikeye Atıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazze’deki İsrailli Esirler

Hamas yöneticisi Usame Hamdan, düzenlediği basın toplantısında, Gazze’deki İsrailli esirlerin İsrail ordusunun saldırıları nedeniyle ölüm riski taşıdıklarını belirtti. Hamdan, Hamas’ın esirlerin hayatından tamamen İsrail Başbakanı Netanyahu’yu sorumlu tuttu.

Esir Takası Anlaşması Tehlikeye Girdi

Hamdan, esir takası anlaşmasının tamamlanmasının engellenmesi ve Gazze’ye saldırıların yeniden başlatılması nedeniyle hiçbir esir takası veya müzakerenin mümkün olmadığını vurguladı. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını durdurmaması halinde esir takasının yapılamayacağını belirtti.

İsrail’in Filistin Halkı Üzerindeki Planları

Hamdan, İsrail’in Filistin halkını Gazze’den zorla göç ettirmeyi planladığını öne sürdü ve bu planlara dahil olan herkesin soykırım ve tehcir suçunun ortağı olduğunu ifade etti. Netanyahu ve İsrail ordusunun intikam dürtüsüyle ve kana susamış bir şekilde hareket ettiğini de vurguladı.

Netanyahu’nun Hedefleri Ulaşılamaz

Hamdan, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun hedeflerinin ulaşılamaz olduğunu söyledi. Netanyahu’nun zafer kazanmaktan uzak olduğunu ve mevcut durumun onun yenilgisinin ve savaş suçlusu olarak yargılanmasının bir başlangıcı olduğunu belirtti. Hamdan ayrıca Netanyahu’nun asıl hedefinin Filistin halkını ortadan kaldırmak olduğunu ve bunun mümkün olmadığını vurguladı.

Hamas Hazırlıklı

Hamdan, iki aydır Netanyahu ve İsrail ordusunun zafer imajı çizemediğine dikkat çekerek, “Savaş ne kadar uzun sürerse sürsün, zafer, Netanyahu ve ordusu için gerçekleşmeyecek bir hayal, bunun için hazırlıklarımızı yaptık.” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.