Ana sayfa DÜNYA Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan istifa kararı

Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan istifa kararı

65
0
Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan istifa kararı
Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan istifa kararı
Evde yaptığı tatlılar beğenilince imalathane kurdu, 7 ilde 18 şube açtıEvde yaptığı tatlılar beğenilince imalathane kurdu, 7 ilde 18 şube açtı

Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan’dan ağır yenilgi sonrası erken seçim kararı alan Ermenistan‘da aylardır igörevi bırakması talep edilen Başbakan Nikol Paşinyan istifa kararı aldı.

Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan’dan aldığı yenilginin ardından Ermenistan’da yaşanan tepkilere daha fazla direnmeyen Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifa kararı aldığı açıklandı. Ülkede muhalefetin savaş yenilgisi sonrası aylardır başlayan “istifa” çağrıları yanıt buldu. 20 Haziran’da sandığa gidileceğini daha önce duyuran Paşinyan, Nisan ayında istifa edeceğini açıkladı.Rus medyasına konuşan Paşinyan, “Nisan ayında erken seçim için istifa edeceğim. Bu dönemde başbakan vekilliğini sürdüreceğim” dedi. 

ORDU MUHTIRA VERMİŞTİ

Ermenistan ordusu, Şubat ayında Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi. Paşinyan ise ülkede darbe girişimi olduğunu söyledi, Genelkurmay Başkanını görevden aldığını açıklamıştı. Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ise Genelkurmay Başkanının görevden alınmasıyla ilgili belgeyi imzalamamıştı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here