Ana sayfa DÜNYA Devrik lider ilk kez mahkemede

Devrik lider ilk kez mahkemede

142
0
Devrik lider ilk kez mahkemede
Devrik lider ilk kez mahkemede

Devrik lider ilk kez mahkemede

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar’da darbe karşıtı protestolarda hayatını kaybedenlerin sayısı 18’e yükseldi.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Ofisi’nden yapılan açıklamada, ordunun 1 Şubat’ta yönetime el koymasından bu yana ülkenin birçok kentinde yapılan barışçıl gösterilere güvenlik güçlerinin gerçek mermilerle müdahale ettiği ortaya konuldu.

Darbeyle görevden alınan ve nerede olduğu hala bilinmeyen devrik lider Aung San Suu Kyi hakkında cunta yönetimi iki farklı suçlama daha yöneltti. Suu Kyi’nin avukatı Min Min Soe, videokonferans yöntemiyle duruşması yapılan müvekkiline yönelik “Seçim sahtekarlığı” suçlamasının yanı sıra koronavirüs salgını sırasında düzenlenen mitingle ilgili “Doğal afet yasasını ihlal etmek” suçunun yöneltildiğini aktardı. Bir sonraki duruşmanın ise 15 Mart’ta yapılacağı duyuruldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here